De belangrijkste veranderingen voor jouw bedrijfswagen op een rij

Je bedrijfswagen is gekscherend gezegd je halve werkplek. En juist daarmee gaan de komende jaren veel veranderingen plaatsvinden. Van deafschaffing van BPM tot de invoer van emissie-loze zones. In dit artikel zetten wij ze voor je op een rij.

3251_ov1_7_achtergrond.ea1ead29b4b0.jpg

BPM-vrijstelling wordt vanaf 2025 afgeschaft

De overheid streeft naar ‘klimaatneutraal in 2050’. Om dit te behalen worden nu al maatregelen genomen. Eén ervan is heel belangrijk én actueel voor ondernemers met een bedrijfswagen(park): op 1 januari 2025 vervalt de bpm-vrijstelling voor ondernemers voor bedrijfswagens. Elektrisch aangedreven bedrijfswagens blijven wel bpm-vrij. De hoogte van de BPM hangt af van de CO2-uitstoot van jouw bus. Voor een wagen met 150 gram CO2-uitstoot per kilometer kan dat al snel oplopen tot meer dan 10.000 euro. 

Lees ook:
zero-emissie-2025.jpg

Milieuzones bedreigen schilder in de stad, alles over de zones!

De milieuzone of de zero emissiezone (ZE-zone). Je hebt er vast al eens kennis mee gemaakt. Vijftien gemeenten in Nederland hebben een milieuzone en 29 gemeentes hebben een ZE-zone. Maar wat betekent het? En welke gevolgen heeft het voor schilders de komende jaren?

Bekijk dit artikel

Komst van zero-emissiezones (ZE-zones) in steden

Eerder schreven we al over onze grote lobby incl. brandbrief tegen de snelle komst van ZE-zones. Hierdoor wordt de gehele bouwwereld (dus ook schilders) namelijk verstoten van veel binnensteden. Naar aanleiding van onze lobby en enkele andere initiatieven heeft de overheid gepubliceerd 'na te denken over uitstel van de invoering van ZE-zones'.

Maar van uitstel komt in dit geval geen afstel. De ZE-zones komen hoe dan ook. Nieuwe benzine- en dieselbedrijfswagens die vanaf 2025 worden gekocht, mogen dus de stad niet meer in. Voor oudere bedrijfswagens gelden overgangsregelingen: met een Euro-5 bestelauto mag je tot eind 2026 de zone in, met een Euro-6 tot eind 2027. Afhankelijk van de gemeente en stad.

TIP: Koop je nog in 2024 een nieuwe bestelwagen met brandstofmotor? Let dan op: ook met deze bestelwagen mag je vanaf 2028 de zero-emissiezones niet meer in. Vanaf 2030 zijn in principe alle bestel- en vrachtauto’s emissievrij in de ZE-zones.

Subsidiepot SEBA uitgebreid met 30 miljoen

De zogenoemde Subsidieregeling Emissieloze Bedrijfsauto’s (SEBA) aanvragen kan per direct. Deze regeling loopt tot 31 december van dit jaar (tenzij de pot eerder leeg is) en houdt daarna op te bestaan. 
Per bestelauto kan een subsidie van 5.000 euro worden aangevraagd.

Meer nieuws
img_7848.png
Blauw bekroond: excelleren door te certificeren

Interview door Peter de Wit - SchildersVakkrant: Wie ooit heeft ge...

Lees dit bericht
kopievansocialposts[3200x1600px][1].png
Loon- en premiewijzigingen schildersbranche in 2025

Ook in 2025 vinden er weer diverse wijzigingen plaats in premie's e...

Lees dit bericht
Goed voorbereid het nieuwe jaar in: 8 tips tegen faalkosten!

Herken je dat? Materialen ontbreken, steigers die last-minute gereg...

Lees dit bericht