Tip: Ga veilig te werk en informeer je opdrachtgevers!

Geplaatst op 30 maart door Nick Polm.

Zit je met de handen in het haar over hoe jouw schildersbedrijf kan blijven functioneren met het Corona-virus. Wij gingen bij Wobben Schilders op bezoek en vroegen hem hiernaar.

Tips voor het dagelijkse (schilder)werk

Hoe run je een schildersbedrijf (met 5 mensen in vaste dienst en diverse flexwerkers) tijdens de Corona-crisis? Dát vroegen we aan Evert Wobben van Wobben Schilders te Staphorst. Zijn tips volgen op deze pagina, en hij laat ook zien een creatieve ondernemer te zijn.

Wobben: "Bij binnenkomst of verlaten pand handen desinfecteren, ofterwijl je handen wassen en met papieren handdoekjes afdrogen. Ook ontsmetten we de deurklinken, koffiemachine, toiletten, etc.. geregeld extra met desinfecterende doekjes.
Zo voorkom je de kleinste verspreiding door je pand en via je medewerkers."

Gebruik plastic handschoenen voor het tanken en voorzie je wagen altijd van desinfecterende handgel en doekjes voor het reinigen, zoals het stuur.

Wobben: "Wij komen op verschillende projecten waar altijd iedereen druk bezig is met het werk (waaronder de zorg). 
Vanwege de concentratie vergeet men soms even de 1,5 meter-regel, daarom heb ik voor alle werknemers buttons laten maken. 
Door deze op werkjas / trui of shirt te spelden zie ik nu dat er eerder aan gedacht wordt! 
Bij binnenkomst zie ik dat een ieder er vaak gelijk naar kijkt / knikt of soms gaat de duim zelfs omhoog. Ideaal dus!
 
Verder adviseren wij onze schilders het volgende:
  • Desinfecterende handgel in je werkjas of tas  
  • Zoveel mogelijk dragen van handschoenen ( Plastic- en werkhandschoenen )
  • Waar het mogelijk is handen wassen 
  • Werk met je eigen gereedschap 
  • Pauzes in een andere ruimte of bij mooi weer buiten 
  • Zelf alles meenemen voor de pauzes ( thermoskan - beker - suiker etc )
  • En natuurlijk; anderhalve meter afstand bewaren
En indien mogelijk; afspraak met uitvoerder over bouwtoilet of een Dixie/BioBox huren.

Om jouw opdrachtgevers optimaal en van tevoren te informeren over hoe jij als schildersbedrijf omgaat met het virus, is een handige flyer/afbeelding gemaakt waarin dit wordt beschreven.

Deze is ideaal voor op je eigen website of te delen via social media.

Corona-maatregelen
Meer nieuws
img_7848.png
Blauw bekroond: excelleren door te certificeren

Interview door Peter de Wit - SchildersVakkrant: Wie ooit heeft ge...

Lees dit bericht
kopievansocialposts[3200x1600px][1].png
Loon- en premiewijzigingen schildersbranche in 2025

Ook in 2025 vinden er weer diverse wijzigingen plaats in premie's e...

Lees dit bericht
Goed voorbereid het nieuwe jaar in: 8 tips tegen faalkosten!

Herken je dat? Materialen ontbreken, steigers die last-minute gereg...

Lees dit bericht